Младежкият национален отбор по волейбол на България ще спори за бронзовия медал на световното първенство в Бразилия. Воденият от селекционера Драган Иванов тим отстъпи на полуфиналите на Сърбия с 0:3 (13:21, 18:21, 10:21).

Мачът започна по-добре за сърбите, които поведоха с 4:0. На няколко пъти националите намаляваха тази разлика до 2 точки, но западните ни съседи продължиха да тормозят българското посрещане, което не даде шанс на блокадата на българите да проработи ефективно и изолирайки центровете в атака. Така Сърбия поведе в резултата след 21:13..

Във втория гейм българските волейболисти също намериха начин да затруднят противниковото посрещане, а собственото им се подобри. Така заработи и блокадата, а атаките през центъра бяха повече. Нашите успяха да натрупат разлика 6:10, 8:13. След техническото прекъсване сърбите започнаха постепенно да намаляват българската преднина, докато не изравниха при 17:17. Последва ново равенство, а три поредни успешни блокади срещу нашия тим обърнаха резултата и поведоха с 2:0 гейма.

Началото на третата част бе равностойно до 4:4. След това отборът на Сърбия бързо започна да трупа преднина. Българите не успяха да противодействат ефективно и срещата приключи в полза на Сърбия.

Сръбският център Сречко Лисинац, който направи и добър мач с мъжете на Европейското първенство срещу България, записа цели 10 блокади срещу 3 за Венцислав Рагин.

Лисинац стана и топреализатор на мача с 15 точки. Александър Атанасиевич добави 13 за победителите. За българския отбор най-много точки реализира Жани Желязков – 9.

Така все пак за България остава шанс да стигне до медал в първото световно първенство, което се провежда в такава възрастова група до 23 години. Съперник в мача за третото място ще бъде Русия. Младата "сборная" също не успя да вземе гейм и загуби с 0:3 (16:21, 20:22, 23:25) от домакина Бразилия.

Срещата за бронза между България и Русия е тази вечер (13 октомври) от 21:00 часа, а финалът Бразилия – Сърбия е от 22:30 часа.