Българският отбор вече има гарантирано място във фазата на елиминациите на европейското първенство по волейбол в Полша и Дания. Това стана факт, след като в късния мач от втория кръг в нашата група Русия очаквано победи Чехия с 3:0 (25:22, 25:17, 25:10).

Така България вече няма как да остане на последната позиция в група D, което означава, че ще продължи напред в надпреварата. В момента националите ни заемат втората позиция в класирането с четири точки, а Германия е лидер с пет. Руснаците в момента заемат третото място с три точки, а чехите без спечелена точка остават на последна позиция.

В неделя България се изправя срещу Русия и по всичко личи, че двата отбора ще си оспорват второто място, освен ако Чехия не поднесе изненада срещу Германия.

Заелият първо място се класира директно на четвъртфиналите, а заелите втора и трета позиция ще трябва да изиграят допълнителен осминафинален плейоф. Заелият второ място в нашата група D ще има за съперник заелият трета позиция в група В. Победителят от този двубой ще се класира на четвъртфинал, където ще се изправи срещу първия от група В. Заелият трето място в нашата група ще има за съперник втория от група В, а след победителят от този двубой ще играе на четвъртфиналите срещу първия от нашата група D.

Във въпросната група В са домакинът Полша, Франция, Турция и Словакия, като след втория кръг Франция е лидер с 6 точки, следван от Полша с 3, Словакия с 2 и Турция с 1.  В последния кръг н тази група ще играят Турция срещу Франция и Словакия срещу Полша.

Срещи от втория кръг в групите на европейското първенство по волейбол за мъже в Дания и Полша: