Отборът на Деян Иванов Лиетувос Ритас отпадна в груповата фаза на Евролигата по баскетбол ,след като загуби от Бешикташ с една точка разлика 65:66. Иванов игра 30 минути за гостите и отбеляза 16 точки , а тимът му остана на пето място в четвърта група.

За топ 16 се класираха първите четири отбора в подреждането – Барселона, ЦСКА Москва, Бешикташ и Бамберг.

Каталунците загубиха от ЦСКА със 75:78, а Бамберг надигра Партизан с 92:90 точки след продължение.

Френският Елан Шалон също приключи участието си в турнира ,след като без Илиян Евтимов в състава си отстъпи на Уникаха Малага с 62:86. Освен испанският тим, място в следващата фаза си осигуриха Макаби Тел Авив, Монтепаски Сиена и Алба Берлин.Израелският отбор надигра Алба със 78:62 , а италианците загубиха с 88:95 от последния в класирането Асеко Проком.

Победителят в първа група Реал М надигра Унион Олимпия с 91:60. В спора за второто място Химки победи Панатинайкос със 78:77. Като четвърти за следващата фаза се класира съставът на Фенербахче, който постигна успех над Канту със 77:69 точки.