Шампионът Дунав 8806 загуби от Левски със 73:77 (20:21, 10:20, 20:21, 23:15) точки в мач от осмия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Мачът започна много оспорвано. Решаваща за гостите обаче се оказа втората част, когато състезателките на Стефан Михайлов отбелязаха 20 точки при само 10 от страна на дунавки. Така на полувремето резултатът бе 30:41, а в осмата минута на третата част гостите водеха вече с 18 точки разлика - 62:44.

Три минути преди края на мача Дунав 8806 успя да намали преднината на Левски на 5 точки. Гостите от София обаче не допуснаха да се стигне до обрат и победиха със 77:73.

За отбора на Дунав 8806 с 33 точки се отличи Шанте Еванс, а Жаклин Златанова отбеляза 15 точки. За Левски най-резултатна беше Ралица Нанева с 26 точки, а Наташа Попович вкара 17 точки.