На Ли е новата шампионка на Australian Open. Тя се наложи над словачката Доминика Цибулкова с 7:6 (3), 6:0 във финала, който продължи 97 минути.

Китайката триумфира за първи път в надпреварата, досега тя има два загубени финала. Тя е първата представителка на азиатската страна, която вдига купата в Мелбърн.

Как се разви срещата?

Първият сет беше много оспорван. Започна по-добре за На Ли, тя дръпна в резултата, но словачката се окупити и изравни играта. Стигна се до тайбрек, в който китайката показа по-здрави нерви и поведе в сетовете. Първата част продължи час и 10 минути.

Втората част обаче приключи бързо - само за 27 минути. На Ли бе повече от убедителна и не даде възможност на съперничката си да вземе нито един гейм.