Водачът в схемата Станислас Вавринка (Швейцария) спечели за втори път в кариерата си титлата от турнира по тенис в индийския град Шенай с награден фонд 459140 долара.

На финала швейцарецът се наложи над Едуар Роже-Васлен (Франция) със 7:5, 6:2 за 95 минути и за втори път триумфира в Шенай след 2011 година.

Това бе и мач номер 500 за Вавринка, който има 302 победи и 198 загуби. Той се присъедини към Карлос Моя (2004, 2005) и Марин Чилич (2009, 2010), които също имат по две титли от надпреварата.

В първия сет след 5:5 30-годишният швейцарец направи пробив в 11-ия гейм и след това при свой сервис поведе в резултата. Във втората част номер 1 в схемата даде само два гейма на съперника си. Вавринка завоюва пета титла в кариерата си и втора на твърди кортове, а освен това взе 72490 долара от наградния фонд.