Aмериканката Серина Уилямс отпадна на четвъртфиналите на силния международен турнир по тенис за жени в Берлин с награден фонд 1.34 милиона долара.
Уилямс бе победена от Динара Сафина (Русия) с 2:6, 6:0, 7:6 в драматичен мач, който продължи 2 часа и 11 минути.
Уилямс спечели първия сет с 6:2, но във втория игра слабо и взе само един гейм. В решителната трета част се стигна до тайбрек, който Сафина спечели със 7:5.
Това е първа загуба за Уилямс в последните 18 мача.На осминафинал Сафина отстрани и номер 1 в света Жустин Енен. Това е 10-та жертва от топ 10 на Сафина, която е сестра на двукратният носител на титли от Големия Шлем Марат Сафин.
"Това бе най-силният мач в моята кариера", каза рускинята след срещата. На полуфиналите Динара Сафина ще срещне Виктория Азарьонка (Беларус), която в друг четвъртфинал се наложи над Бондаренко (Украйна) със 7:6, 6:2.
Загуба претърпя Йелена Янкович (Сърбия), от Елена Дементиева (Русия) с 6:3, 2:6, 6:3. Последният за деня мач между Ана Иванович (Сърбия) и Aгнеш Савай (Унгария) бе прекъснат поради настъпилата тъмнина при резултат 3:6 и 6:4 и ще се доигра.

