Григор Димитров не успя да победи Анди Мъри и в третата среща по между им, след като загуби с 0:2 сета в мач от турнира в Маями.

Световният номер 3 се наложи със 7:6(3) 6:3, като срещата продължи 1 час и 54 минути.

Григор Димитров започна срещата отлично, но отново липста на опит и недопустими грешки го лишиха от по-добро представяне. В първия сет нашият тенисист водеше с 5:2, като имаше и два сетбола, но Мъри демонстрра класата си в този труден за него момент и успя да доведе сета до тайбрек, който спечели с 7:3.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Във втората част уверената игра на Димитров от началорто на мача липсваше и той допусна пробив още в началото, който не успя да върне изагуби с 3:6. Така най-добрия български тенисист напуска надпреварата с 25 300 долара от наградния фонд и 45 точки за ранглистата.

В следващия кръг Анди Мъри ще има за съперник италианеца Андреас Сепи, който победи Томас Белучи.