Петкратният шампион Роджър Федерер се класира за четвъртия кръг на турнира от Големия шлем - Уимбълдън. Швейцарецът не срещна проблеми срещу представителя на Германия Филип Колшрайбер и го победи с 6:3, 6:2, 6:7, 6:1 за 2:31 часа.

Това е първи загубен сет за Федерер в тазгодишното издание на надпреварата, който се бори за шеста титла в последните 7 години.В следващия кръг съперник на Федерер ще бъде финалиста от "Ролан Гарос" и номер 13 в схемата Робин Сьодерлинг (Швеция), който победи Николас Алмагро (Испания) със 7:6, 6:4, 6:4.

Сензацията днес поднесе хърватинът Иво Карлович, който отстрани номер 9 Жо-Вилфрид Цонга (Франция) със 7:6, 6:7, 7:5, 7:6. Карлович записа 46 аса в мача, срещу 26 за своя съперник. В следващия кръг съперник на Иво Карлович ще бъде номер 7 Фернандо Вердаско (Испания), който отстрани своя сънародник Алберт Монтанес с 4:6, 6:1, 6:4, 7:6.

За осминафиналите се класира и номер 4 в световната ранглиста Новак Джокович, който победи с 6:4, 6:4, 6:4 Марди Фиш (САЩ). В четвъртия кръг съперник на Джокович ще бъде Дуди Села (Израел), който отстрани номер 15 в схемата Томи Робредо (Испания) със 7:6, 7:5, 2:6, 7:5.

Днес ще се доиграят два мача - между германеца Томи Хаас и хърватина Марин Чилич - 7:5, 7:5, 1:6, 6:7, 6:6 и между италианеца Андреас Сепи и руснака Игор Андреев - 1:6, 6:7, 6:4, 5:5. Те бяха прекъснати заради настъпилата тъмнина над Лондон.