Първата ракета на България Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" във френския град Безансон с награден фонд 106 500 евро. 17-годишният Димитров, който се включи в надпреварата с "уайлд кард", загуби на старта на основната схема от поставения под номер 3 узбекистанец Денис Истомин с 6:3, 2:6, 6:7.

Българинът стартира отлично. С ранен пробив той взе аванс, който удържа до края на първия сет. Вторият сет също започна равонстойно, но след 2:2 Димитров загуби пет поредни гейма, с което Истомин изравни резултата. Третата част беше равностойна и без пробиви се стигна до тайбрек, който 22-годишният узбек спечели със 7:3 точки, а с това и мача.

Българинът, който е 407-и в света в момента, заработи 1100 евро за участието си в основната схема. Следващият съперник на Денис Истомин е Едуар Роже-Васлен (Франция).