Давид Ферер стана първият финалист на турнира по тенис на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2,75 милиона евро.

Испанецът се наложи на полуфинал над сънародника си Фернандо Вердаско със 7:5, 6:3 за 90 минути и за първи път ще играе за титлата в турнир от сериите "Мастърс".

Вердаско, който спечели трофея в Барселона миналата неделя, започна уверено и набързо поведе с 5:1. В последствие обаче той загуби шест поредни гейма, с което и първия сет. Ферер продължи серията си и дръпна с 2:0 във втората част. Вердаско се опита да се върне в мача, но нямаше сили след уморителния четвъртфинал срещу Новак Джокович (Сърбия) вчера, който спечели след повече от три часа игра.

След този успех Ферер успя да се реваншира за загубата от Вердаско на полуфинала в барселона миналата седмица.  В другия полуфинал по-късно днес четирикратният шампион Рафаел Надал (Испания) срещу Ернестс Гулбис от Латвия.