Григор Димитров отново не успя да победи 21-ия в света Кей Нишикори и отпадна от турнира от сериите "Мастърс" в Маями в 3-ия кръг. Първата ракета на българия при мъжете загуби с 6:7 (1), 5:7 в страхотен мач, в който единственият пробив дойде в последния гейм и за съжаление бе за японеца.

Нишикори се класира за 1/8-финалите, където ще срещне победителя от двубоя между Андреас Сепи и Давид Ферер. С достигането си до трети кръг Гришо защити точките от миналата година и си гарантира близо 28 000 долара от наградния фонд.

Двубоят, който продължи час и 42 минути, бе изключитлно оспорван. Двамата млади тенисисти предложиха на зрителите някои страхотни отигравания и демонстрираха чудесен сервис. Това пък доведе до факта, че в мача имаше един единствен пробив - в последния гейм.

В първия сет се стигна до тайбрек, който обаче бе катастрофален за Димитров, който допусна две двойни и няколко непредизвикани грешки, изостана с 0:6 и в крайна сметка го загуби с 1:6.

Вторият сет отново бе гейм за гейм и когато отново нещата отиваха на тайбрей, при 6:5 за Нишикори и сервис на Гришо, българинът поведе с 40:0, но след това допусна 5 поредни точки за съперника си и загуби мача.