Турнирът на шампионките в София вече има своята победителка. Симона Халеп, която бе поставена под номер 1, триумфира в надпреварата.

Румънката се наложи над четвъртата в схемата Саманта Стоусър с 2:6, 6:2, 6:2.

Австралийката стартира отлично мача и след ранен пробив поведе с 3:0 след само 10 минути на корта. Тя продължи да контролира мача и след нов пробив в осмия гейм стигна до успеха в първия сет след малко повече от половин час.

Халеп постепенно започна да намира играта си в началото на втората част. След размяна на ранни пробиви при 2:2 румънката доминираше на корта. Тя направи серия от четири последователни гейма, за да изравни резултата.

Решаващата трета част започна равностойно, но след 1:2 Халеп взе пет поредни гейма, за да триумфира пред близо 7 хиляди зрители в зала "Арена Армеец".

С успеха си румънката, която от понеделник ще излезе на рекордното 11-о място в световната ранглиста, спечели 270 хиляди долара, а освен това взе и 375 точки за световната ранглиста. Стоусър си тръгва от София със 130 хиляди долара и 220 точки.

На трибуните имаше сериозно присъствие от страна на Румъния, включващо и местната легенда Илие Настасе.

Това е шеста титла за Халеп този сезон. Тя победи Стоусър за трети път от общо шест мача във всички турнири. Румънката успя да вземе реванш от съперничката си за загубения преди няколко седмици финал в Москва.