Номер 2 в световната ранглиста Мария Шарапова (Русия) се класира за втория кръг на силния турнир в испанската столица Мадрид с награден фонд 4 милиона евро.

Рускинята победи румънската квалификантка Александра Дулгеру със 7:5, 6:2 за 96 минути. Шарапова наниза 6 аса и направи 4 пробива. Играта беше равностойна само до 5:5 в първия сет, след което рускинята взе следващите два гейма.

Във втората част световната номер 2 нямаше проблеми. Следващата съперничка на Шарапова е американката Кристина Макхейл, която се наложи над Шуай Пън (Китай) със 7:5, 5:7, 6:1. Напред в турнира продължава и Кристина Младенович (Франция), която се наложи нас Силвия Солер Еспиноса (Испания) с 6:1, 6:1.

Финалистката на "Ролан Гарос" от 2010 година Саманта Стосър (Австралия) отпадна в първия кръг. Поставената под номер 9 Стосър загуби на старта от представителката на домакините Карла Суарес Наваро с 6:7(7), 2:6 за 1:50 час.

Австралийката, която е четвъртфиналистка в надпреварата през миналия сезон, не успя да вземе реванш за поражението си от Суарес Наваро в първия кръг на Олимпийските игри в Лондон през миналата година.

Стосър, която се отпалка от травма на прасеца в последния месец, допусна трета поредна загуба в турнирите на УТА от началото на април насам.

Испанката, която в събота игра финал на турнира в Оейраш (Португалия), пък записа седма победа в кариерата си над тенисистка от топ 10 в световната ранглиста. Така Суарес Наваро ще играе срещу Кая Канепи (Естония) във втория кръг.

За третия кръг пък се класира поставената под номер 6 Ангелик Кербер (Германия), която победи с 6:4, 6:2 французойката Ализе Корне.