Русия се класира за финала на "Фед Къп", след като Екатерина Макарова и Елена Веснина спечелиха мача на двойки срещу словашките си съпернички даниела Хантухова и Доминика Цибулкова.

Така след успеха на рускините с 4:6, 6:3, 6:1 те взеха и мача с крайното 3:2 победи. Техен съперник на финала ще бъде победителят от мача Италия- Чехия.

Мачът започна със сигурна игра и от двете страни, като първо на словачките се случи да направят пробив в сервиса и това стана в осмия гейм на първия сет. До края на частта и двата отбора запазиха концентрация и тази грешка се оказа достатъчна.

По идентичен начин се разви и втория сет, а в четвъртия гейм рускините успяха да затворят своя брейк-пойнт и поведоха с 3:1. След това те уверено спечелиха следващите два гейма, реализирайки и втори пробив, като нещата стигнаха до 5:1. Въпреки това словачките не сложиха оръжението и върнаха два гейма, но нямаха сили за повече.

В третата част вече на корта имаше един отбор и това бяха домакините, които след 3:1 просто приключиха мача.

В събота Даниела Хантухова и Цибулкова спечелиха първите сингли, но днес Мария Кириленко се реваншира за поражението си в първия мач и спечели срещу Цибулкова със 7:5, 6:1. В другия сингъл Екатерина Макарова надви Хантухова с 6:3, 4:6, 6:4.