Поставеният под номер 7 в основната схема на "Аustralian Open" Анди Родик се класира за 1/4-финалите в турнира. Американецът отстрани Фернандо Гонзалес в драматичен 5-сетов двубой - 6:3, 3:6, 4:6, 7:5, 6:2.

Срещата продължи 3 часа и 25 минути, а любопитното беше, че завърши един час след полунощ местно време. Родик изоставаше с 1:2 сета, но стигна до пълен обрат след отпускане от страна на чилиеца.

"Имах малко късмет тази вечер, но понякога това е добре", каза Родик, който направи 32 аса.

Гонсалес доминираше през по-голямата част от мача, а кулминацията на двубоя настъпи в края на четвъртия сет, когато спорно отсъждане при точка за пробив на Родик доведе до изравняване на резултата, а това определено разконцентрира южноамериканеца, който видимо се изнерви от решението на рефера. След това чилиецът допусна пробив във втория гейм на петия сет, който загуби с 2:6.

В следващия кръг съперник на Родик ще бъде Марин Чилич (Хърватия).

Всички резултати от днешния ден в мъжката схема:

2-Рафаел Надал (Испания) - Иво Карлович (Хърватия) - 6:4, 4:6, 6:4, 6:4

5-Анди Мъри (Великобритания) - 33-Джон Иснър със 7:6(4), 6:3, 6:2

7-Анди Родик (САЩ) - 11-Фернандо Гонсалес (Чили) - 6:3, 3:6, 4:6, 7:5, 6:2

14-Марин Чилич (Хърватия) - 4-Хуан Мартин Дел Порто (Аржентина) - 5:7, 6:4, 7:5, 5:7, 6:3