Цветана Пиронкова изигра страхотен мач, но загуби от рускинята Надя Петрова с 1:2 сета.

Двете тенисистки вече си бяха осигурили място на 1/2-финалите на турнира в зала „Арена Армеец”, но трябваше да разпределят първото и второто място в група „Средец”.

Загубата на Пиронкова означава, че в следващия си мач тя ще срещне победителката в група „Сердика” Каролине Вожняцки, която е и фаворит в турнира. Рускинята пък спечели първото място с три успеха и на полуфиналите ще срещне Роберта Винчи (Италия).

Поставената под номер 8 Пиронкова падна от втора в схемата Петрова със 7:5, 1:6, 3:6 след 2:08 часа игра.

25-годишната пловдивчанка стартира добре в мача и поведе с 3:1, но Петрова веднага върна пробива и изравни за 3:3. Московчанката продължи колебливата си игра с доста непредизвикани грешки от дъното на корта и в 12-ия гейм Пиронкова се възползва от шанса си и затвори сета след 48 минути игра.

29-годишната рускиня започна по-агресивно във втората част, намали леките грешки и набързо поведе с 4:0, а до края на сета даде само гейм на българката.

Петрова продължи серията си и дръпна с 3:0, спечелвайки девет от последните десет изиграни гейма. Солидният аванс поотпусна рускинята, която отново започна да прави грешки и Пиронкова се възползва, за да изравни за 3:3. В осмия гейм обаче българката подари пробив на съперничката си с двойна грешка, след което Петрова затвори мача със собствен сервис.

Въпреки поражението, Пиронкова си осигури 110 точки за световната ранглиста и 50 хиляди долара.

В съботния полуфинал българката ще се изправи за четвърти път срещу Вожняцки и ще търси първи успех в срещите помежду им. 22-годишната датчанка е 11-а в световната ранглиста в момента. Вожняцки е бивша номер 1 в света.

При успех над Пиронкова датчанката ще се завърне в топ 10 на световната ранглиста.