Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния турнир в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 5 милиона долара.

25-годишната пловдивчанка загуби от представителката на домакините Кристина МакХейл с 3:6, 4:6 за 83 минути.
Така 50-ата в света отпадна на старта на пети пореден турнир на ЖТА, след като започна сезона с четвъртфинал в Хобърт, където и записа единствените си две победи от осем мача през 2013 година.

Двубоят започва лошо за Пиронкова, която допусна пробив още в първия гейм, а след това при 3:5 отново загуби подаването си, а с това и сета. Във втората част пловдивчанката успя да поведе с 2:0, но последва нова силна серия на 20-годишната МакХейл, която обърна до 4:2. българката не се предаде и успя да изравни за 4:4, но в десетия гейм 48-ата в света МакХейл проби за четвърти път сервиса на съперничката си и стигна до крайния успех за втори път в два мача срещу пловдивчанката.

Пиронкова все пак заработи  5 точки за класацията на ЖТА. Следващото й участие е в Маями след 2 седмици.