Цветана Пиронкова постигна страхотен обрат срещу Клара Закопалова и се класира на четвъртфиналите на турнира в Хобарт (Австралия) с награден фонд 235 хиляди долара. Българката победи с 3:6, 6:3, 6:2.

Поставената под номер 3 в схемата и номер 23 в света чехкиня спечели първия сет, но след това Пиронкова изравни и се стигна до много любопитния трети сет.

39-ата в света пловдивчанка започна лошо мача и загуби първите четири гейма, което се оказа решаващо за изхода от първия сет.

Тя обаче започна силно втората част и поведе с 4:1. Закопалова успя да изравни, но в 9-ия гейм допусна нов пробив, след което Пиронкова затвори сета при собственото си подаване.

Решителната трета част изобщо не започна добре за пловдивчанката и тя бе пробита още при първото си подаване, като Закопалова поведе с 2:0 Пробивът веднага бе върнат, бе последван от още два, като междувременно Пиронкова спечели всичките си сервиси и така шест поредни гейма, с които стигна до победата.

В следващия кръг най-добрата българска тенисистка ще се изправи срещу представителката на Германия и миналогодишна шампионка в турнира Мона Бартел, която е под номер 9 в схемата на турнира и номер 32 в света.

За участието си на четвъртфиналите Пиронкова ще заслужи 70 точки за ранглистата и 5500 долара от наградния фонд.