Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) ще срещне номер 3 Мария Шарапова (Русия) на полуфиналите на турнира на твърди кортове в Бризбейн (Австралия) с награден фонд 1 милион долара.

Поставената под номер 1 в основната схема и защитаваща титлата си американка не загуби нито една точка от сервис в първия сет при победата си на четвъртфиналите над 9-а Доминика Цибулкова (Словакия) с 6:3, 6:3 за 62 минути.

Уилямс направи три пробива от четири възможности и не допусна нито един.

Шарапова се нуждаеше от два часа, за да отстрани шампионата за 2012 година Кая Канепи (Естония) с 4:6, 6:3, 6:2. Рускинята допусна три пробива в първия сет и още един в началото на втория, след което подобри играта си и успя да спечели двубоя.

Уилямс има 13 победи в последните си 13 мача срещу Шарапова. За последно тя се наложи на финала на "Ролан Гарос" през миналата година. Рускинята няма успех над американката от 2004 година насам.