Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния турнир на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2,369 милиона долара.

Пиронкова загуби на старта от двукратната шампионка и бивша номер 1 в света Йелена Янкович (Сърбия) с 3:6, 0:6 за 77 минути.

Българката преодоля ранен пробив пасив и дори обърна до 3:2 в своя полза, но след това победителката от 2007 и 2008 година спечели десет поредни гейма, а с това и мача.

Така Янкович записа пета победа в пет мача срещу българската й съперничка в турнирите на WТА.

25-годишната Пиронкова, която допусна 11-а загуба в последните си 12 мача, напуска надпреварата с 5173 евро и с 1 точка за световната ранглиста, в която в момента заема 51-ата позиция.