Анди Мъри си осигури класиране на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. В четвъртия кръг в Мелбърн поставеният под номер 3 британец победи лесно Жил Симон от Франция с 6:3, 6:1, 6:3.

Симон изпитваше сериозни физически проблеми заради маратонския си мач от предишния кръг срещу своя сънародник Гаел Монфис. Французинът постигна два пробива срещу Мъри, но загуби след едва 95 минути игра.

Шампионът от Откритото първенство на САЩ за 2012 година отново демонстрира отличен начален удар, който затрудни максимално Жил Симон. Британският тенисист спечели 8 от общо 15 възможности за пробив при сервис за французина.

В следващия кръг Анди Мъри ще се изправи срещу Жереми Шарди от Франция, който по-рано днес победи Андреас Сепи с 5:7, 6:3, 6:2, 6:2. В предишните три издания на Откритото първенство на Австралия британецът има три поредни полуфинала.