България загуби от Великобритания с 0:2 победи в Ейлат в решаващия мач за класиране на плейофите за влизане в Световна група II на турнира "Фед Къп".

В мача на първите ракети на двете страни Цветана Пиронкова претърпя поражение от Хедър Уотсън с 6:1, 4:6, 2:6 за 91 минути.

Пиронкова, която е 44-а в света, доминираше в първия сет срещу британката, която е с три места по-напред в класацията на УТА.

Уотсън спечели първото си подаване, но след това 25-годишната пловдивчанка спечели седем поредни гейма. Пиронкова обаче допусна обрат във втората част от 3:2 до 3:5 след единствен пробив в седмия гейм и това се оказа решаващо. В третия сет Уотсън стартира силно и поведе с 4:0, след което Пиронкова намали до 2:4, но за повече нямаше сили.

Преди това в първия сингъл 45-ата в света Лора Робсън се наложи над Диа Евтимова с 6:0, 6:4 за 59 минути.

Евтимова, която е 253-а в класацията на УТА, допусна 6 двойни грешки и пет пробива, което се оказа решаващо. Тя не успя да окаже съпротива в първия сет, в който не взе дори гейм.

Във втората част българката започна много по-добре и дори поведе с пробив за 2:1, но Робсън веднага изравни. Срещата продължи равностойно с предимство за сервиращите, но в десетия гейм Евтимова отново загуби подаването си и това се оказа фатално.

Така възпитаничките на капитанката Дора Рангелова не успяха да стигнат до плейофите за Световна група II и запазиха мястото си в първа група на зона Европа/Африка на "Фед Къп".