Григор Димитров започна с успех участието си на Уимбълдън. Първата ни ракета се справи с италианеца Симоне Болели. Българинът не даде нито сет на съперника си и го победи с 6:1, 6:4, 6:3.

Така Димитров постигна трета победа над този съперник след тези в Банкок през 2011-а и в Маями през 2013-а.

Григор, който е 29-и в основната схема, ще се изправи срещу Грега Жемля (Словения) или Майкъл Ръсел (САЩ) във втория кръг на надпреварата.

С успеха си в първия кръг Димитров си осигури 38 000 паунда от наградния фонд и 45 точки за ранглистата.

Ето как се разви срещата:

Първата ни ракета започна срещата изключително стабилно. Димитров взе подаването си без да загуби нито точка, а след това поведе във втория гейм с 40:0 и логично стигна до първия пробив в мача. След това двамата спечелиха сервисите си и така българинът поведе с 3:1. Последва нов гейм, в който Димитров не даде нито точка на съперника си. До края първата ни ракета не допусна грешка и затвори първия сет с 6:1.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В началото на втората част двамата си размениха по един гейм. Последва оспорван гейм, в който обаче италианецът се спаси и успя да поведе за първи път в мача. Григор обаче реагира светкавично и възстанови равенството. Вторият гейм продължи без пробив след нов гейм за Симоне Болели и 3:2 в негова полза. Димитров продължи стабилната си игра при свой сервис и отново изравни. Италианецът отново не допусна грешка и поведе с 4:3. Следващия гейм бе доста оспорван, но в крайна сметка надделя нашият представител, като финалната му точка бе доста зрелищна и заслужи аплодисментите на публиката. След това дойде повратният момент в този сет - Григор реализира пробив и поведе с 5:4. При свой сервис, българинът започна с двойна грешка, но след това се поправи и в крайна сметка спечели с 6:4 сета и поведе с 2:0.

Третият сет започна идентично на предишната част. И двамата взеха първите си подавания. Болели отново не допусна пробив и поведе с 2:1, но след това Григор отново изравни. Двамата съперници взеха и следващите си подавания - 3:3. Последва пробив за нашето момче, който спечели и сервиса си и поведе с 5:3. С нов пробив първата ни ракета затвори сета с 6:3, а с това записа и победа.