Григор Димитров постигна втора победа на турнира по тенис от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло, който е с награден фонд от 2 646 495.

Най-добрият български тенисист отстрани номер 10 в света Янко Типсаревич от надпреварата на клей. Димитров се наложи с 2:0 сета (7:6 (3) и 6:1), като записа 7 аса срещу нито един в полза на именития му съперник.

Победата е първа за българина срещу Янко Типсаревич в четири мача помежду им.

Срещата не започна добре за нашия състезател, като Типсаревич направи пробив, а след това спечели и подаването си и така поведе с 2:0.

Двамата спечелиха следващите си няколко сервиса, като резултатът стана 5:4 в полза на номер 10 в света. В десетия гейм обаче Типсаревич, който имаше възможността да затвори сета, допусна пробив и така първата част продължи. В последствие се стигна до тайбрек, в който Димитров показа класа поведе с 3:0, но преднината му бе намалена до 4:3. Втората част започна идентично - с пробив за Типсаревич, като по време на първия гейм от втория сет българинът си смени ракетата, тъй като кордата му се скъса. Впоследствие Григор показа феноменален тенис и взе шест поредни гейма за 6:1.

Така Григор Димитров, който постигна втори успех над тенисист от топ 10 в кариерата си, си осигури 32 700 евро и 90 точки за световната ранглиста. В спор за място на четвъртфиналите пък Димитров ще се изправи срещу победителя от двубоя Роберто Баутиста-Агут - Флориан Майер.