Григор Димитров се класира на четвъртфиналите на турнира на червени кортове (клей) в Бостад (Швеция) с награден фонд 433 770 евро. Първата ракета на България, който е и поставен под номер 5 в схемата на надпреварата, продължи с колебливото си представяне в надпреварата и след като в първия кръг изненадващо даде сет на 17-годишния Елиас Имер, сега отново се наложи да прави обрат, за да се наложи над номер 101 в света – Филипо Воландри (Италия), с 2:6, 6:1, 6:4.

Мачът не започна добре за българина. В 3-тия гейм той бе пробит и Воландри поведе с 2:1. Още при следващия сервис гейм на Григор, италианецът реализира нов пробив. Така той спечели четвърти пореден гейм и натрупа комфортна преднина с резултат 4:1, която бе достатъчна малко по-късно да затвори сета с 6:2.

След края на първата част Димитров за кратко отиде до съблекалнята, след което се завърна на корта коренно променен. Пробивайки два пъти своя съперник и печелейки при свой сервис той поведе с внушителното 5:0. Едва тогава италианецът взе първия си гейм, но веднага след това първата ракета на България спечели своето подаване, с което и сета с 6:1.

Третата решителна част вече бе равностойна. Сетът тръгна гейм за гейм и така до ключовия седми, в който Григор проби Воландри и поведе с 4:3. Пробивът бе затвърден за 5:3, а при следващото си подаване българинът вече сервираше за спечелване на мача, взе го и триумфира с 6:4.

За достигането си до четвъртфиналите хасковлията заслужи 45 точки за световната ранглиста 12 730 евро от наградния фонд. В спор за място на полуфиналите в следващия си мач Григор Димитров ще се изправи срещу Хуан Монако, който отстрани квалификанта Хенри Лааксонен (Швейцария) с 6:4, 6:2 за 75 минути.

Монако има три победи в три мача срещу Димитров досега. През 2011-а на червено в Барселона той печели с 6:4, 6:1. През октомври миналата година на твърди кортове в Токио аржентинецът беше още по-убедителен и стигна до успеха с 6:2, 6:1. В края на същия месец Димитров загуби с 6:7(4), 2:6 на турнира в зала от сериите "Мастърс" в Париж.

Именно до полуфинал достигна българинът в този турнир през миналата година, като там отстъпи на бъдещия шампион Давид Ферер.