Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира в шведския град Бостад, след като загуби от номер 35 в света Фернандо Вердаско след 6:7(3), 7:5, 5:7.

Двубоят започна лошо за Димитров, който допусна пробив в първия гейм. При подаването си Вердаско спечели на нула и така поведе с 2:0. Следващия гейм Димитров демонстрира няколко невероятния отигравания и макар трудно спечели сервиса си като намали резултата.

Последва отново добра игра на нашия тенисист, който успя да върне пробива, след като Вердаско напрви двойна грешка. Увереността в играта на Димитров се върна, сервисът му стана по сигурен и той поведе с 3:2.

В следващите геймове съперниците спечелиха категорично подаванията си и се стигна до 5:4 за българския тенисист. Вердаско успя да стигне до изравняване за 5:5, въпреки че Димитров поведе с 30:15, но не успя да задържи преднината си.

Последва нова размяна на геймове за да се стигне до тайбрек., който бе спечелен от испанеца със 7:3.

Вторият сет започна с равностойна игра като и двамата тенисисти печелеха подаванията си. При равенство 2:2 Димитров затрудни максимално Вердаско при сервирането му, но не успя да стигне до пробив.

Българинът продължи да играе стабилно и бързо възстанови равенството до 3:3, веднага след това стигна до заслужен брейк и поведе с 4:3.

В следващия гейм Димитров продължи да диктува събитията на корта и спечели подаването си на нула за 5:3.

Вердаско не се предаде и успя да намали. При сервирането си за сета Димитров показа нервност, която бе използвана от испанеца и той успя да направи важен пробив за 5:5.

Българинът не се притесни от развитието на мача и успя веднага да направи втория си пробив в сета за да поведе с 6:5. При новия си опит да изравни сетовете Димитров не сбърка и стигна до успех за 7:5.

В решителния трети сет Вердаско и Димитров спечелиха поаванията си за 1:1, след което последва отпускане в играта на българина, което доведе до три поредни гейма в полза на съперника му за да се стигне до 1:4.

Димитров бързо успя да се мобилизира, заигра много концентрирано и спечели последователно сервиса си и подаването на Вердаско. Така се стигна до ново равенство 4:4.

Вердаско също успя да преодолее мини кризата в играта си и стигна до 5:4 в негова полза без да допусне Димитров да направи точка. Григор запази самобладание в следващия гейм и успя отново да изравни резултата - 5:5.

Испанецът продължи със стабилното си сервиране в края на мача и отново стигна до успех без да допусне точка. В следващия гейм Димитров не издържа на психическото натоварване, направи някои недопостуми грешки и загуби една среща, в която можеше всеки от двамата играчи да се поздрави с краен успех.

Григор Димитров защити спечелените от миналата година точки от турнира в Бостад, което ще му осигури мястото в топ 30 на световната ранглиста.

На финала Фернандо Вердаско ще се изправи срещу аржентинеца Карлос Берлок, който се наложи над Тимо де Бакер (Холандия) с 7:5, 6:3 за 86 минути.