Григор Димитров изигра първия финал в кариерата си в "Мастърс" турнир на АТП, но там бе спрян от олимпийския шампион и световен номер 3 Анди Мъри. Това стана на турнира в Бризбейн (Австралия) с награден фонд почти половин милион долара. Британецът спечели със 7:6(0), 6:4 и така триумфира за втори пореден път в тази надпревара.

21-годишният талант показа добра игра и имаше своите шансове, но далеч по-опитният Мъри показа стабилност в ключовите моменти и измъкна своето.

Началото на мача бе шеметно за Димитров. При свой сервис спечели първия гейм на нула, а веднага след това постигна и бърз пробив. Той бе затвърден и така хасковлията поведе с 3:0. При 5:3 българинът сервираше за спечелване на сета, но точно тогава се пропука и шотландецът върна пробива. Резултатът бе изравнен и се стнигна до тайбрек. Точно преди него обаче Гришо стигна до сетбол. При последното подаване на Мъри и 6:5 гейма за Димитров, нашето момче поведе с 40:30, но все пак съперникът му отново показа класа и все пак изравни. В тайбрека Мъри не остави никакви шансове на младия си опонент и го спечели повече от категорично със 7:0.

Вторият сет започна гейм за гейм и така до седмия. В него Григор Димитров проби съперника си и поведе с 4:3. Веднага след това Мъри обаче върна пробива и направи 4:4. Още при следващото подаване на българина, шотландецът отново спечели и така затвори мача с 6:4.

За участието си на финала Димитров заслужи 150 точки за световната ранглиста и 39 хиляди долара от наградния фонд, а достигането му до финала остава като най-големия успех в българския мъжки тенис. Най-вероятно другата седмица ще бъде 39-и в света, което ще е и неговото рекордно класиране.

Той ще продължи подготовката си за Откритото първенство на Австралия с турнир в Сидни. Той започва следващата седмица, а негов съперник в първия кръг е италианецът Фабио Фонини.