Поставеният под номер 4 Давид Ферер стартира с победа участието си в заключителния турнир на АТП за годината в Лондон.

Испанецът затвърди отличната си форма в края на сезона, като надделя над аржентинеца Хуан Мартин дел Потро с 6:3, 3:6, 6:4.

Ферер, който само преди три дни спечели първата си титла от сериите "Мастърс", триумфирайки в Париж, записа 73-а победа за годината пред 17 000 зрители в препълнената зала в Лондон.

Ферер и Дел Потро си размениха по един сет, а в решителната част Ферер поведе с 4:1 гейма, преди Дел Потро да изравни за 4:4. Испанецът не изпадна в паника и успя да затвори решителния сет с 6:4 и да спечели мача след два часа и 16 минути игра.

"Много съм щастлив. Стана мач на топниво срещу труден съперник като Хуан Мартин. Не знам каква е тайната на добрата миформа, но това е най-добрият сезон в кариерата ми", коментира Давид Ферер, който в следващия си мач ще се изправи срещу Роджър Федерер.