Световният номер 1 Роджър Федерер е за шести пореден път се класира на финал на “Уимбълдън”. Швейцарецът направи поредния си страхотен мач и победи с 6:3, 7:6, 6:4 завърналия се в големия тенис руснак Марат Сафин.

Двубоят продължи 102 минути. Срещата започна по най-добрия начин за победителя в последните пет години на "Уимбълдън”. Федерер поведе с 3-0 гейма още в началото след пробив и оттам нататък завърши без проблеми сета, без да даде възможност на Сафин за връщане.

Във втория сет съпротивата на руснака бе най-голяма. След като Федерер изпусна една възможност за пробив, а Сафин две, се стигна до тайбрек, в който руснакът направи набързо две непредизвикани грешки, които не можа да компенсира и загуби втората част.

В третия решителен сет двамата тенисисти взимаха без проблеми подаванията си до десетия гейм, когато се стигна до първия брейкпойнт, който се явяваше и мачбол за Федерер. Световният номер 1 бе безкомпромисен и при втория сервис на Сафин, носител на титли от Australian и US Open, след един невероятен бекхенд по късия диагонал завърши мача още при първата си възможност.

Така швейцарецът чака следващия си съперник, който на теория трябва да е Рафаел Надал, срещащ финалиста от Australian Open през 2004 г. Райнер Шутлер.

В последните две години финалът неизменно е между световния номер 1 и световния номер 2 и тази по всичко изглежда, че традицията ще бъде повторена.