Шесткратният шампион Роджър Федерер постигна първа победа в група "Б" на финалния турнир на АТП в Лондон. Швейцарецът се наложи над Ришар Гаске с 6:4, 6:3 за 81 минути и записа шести успех в шестия мача срещу французина на твърди кортове.

32-годишният швейцарец проби за 2:1, но Гаске успя да изравни за 4:4. Последва серия от четири поредни гейма за Федерер, който взе първия сет с 6:4 и поведе с 2:0 във втория. Гаске имаше възможност да върне пробива във всеки от следващите три сервис-гейма на съперника си, но пропусна и четирите си възможности. При 5:3 Федерер пропиля пет мачбола с непредизвикани грешки при подаването на французина, но при шестия Гаске прати топката в мрежата с форхенд от крайната линия. Швейцарецът направи 29 печеливши удара срещу само 11 на съперника си и това се оказа решаващо.

Любопитното е, че Федерер, който стартира в надпреварата със загуба в три сета от Новак Джокович (Сърбия), никога не е губил втория си мач в груповата фаза на финалния турнир на АТП, в който участва за рекорден 12-и път.