Роджър Федерер изравни рекорда на Джон Макенроу от 11 поредни победи без загубен сет на турнир от Големия шлем. Швейцарецът направи това с днешния успех срещу Михаил Южни в четвъртия кръг на "Ролан Гарос". Федерер спечели със 7:6 (3), 6:4, 6:4 и записа 10-а победа от 10 мача срещу постевения под номер 13 руснак. 25-годишният Роджър ще се изправи срещу испанеца Томи Робредо на четвъртфиналите. Робредо спечели с 6:2, 7:5, 6:1 срещу Филипо Воландри от Италия.

Днес Федерер, който ще се опита да постигне първи успех на "Ролан Гарос", бе убедителен въпреки добрата игра на съперника му. Южни се противопостави сериозно в първия сет, като поведе с пробив, но бързо загуби преимуществото си. Руснакът се представи достойно, но трябваше да се предаде след 2 часа и 25 минути игра.

"Южни е страхотен играч и аз винаги съм имал респект от него. Всяко негово връщане е опасно и може да те изненада, затова съм доволен, че успях да го победя така убедително", каза след мача Федерер, който има баланс 7-0 победи срещу следващия си опонент Томи Робредо.