Водачът в световната ранглиста Новак Джокович спечели за четвърти път в своята кариера турнира в Дубай, като в същото време взе 36-ата си победа в турнир от АТП в своя 55-и финал. Това бе и 13-а победа на Джокович над Бердих в 14-те мача, които са играли двамата тенисисти.

И още един факт - Ноле няма загуба от началото на 2013 година, като стартира с победа на откритото първенство на Австралия.

Финалният мач оправда очакванията - Бердих игра силно, особено в първия сет, но Джокович игра по-добре в ключовите моменти от мача и заслужено спечели победата. В първия сет Бердих бе близко до победата, но Джокович стигна до успех с изключителна игра в защита и пропуснато воле на чешкия тенисист на мрежата.

Бердих игра добре и във втория сет, но Джокович дочака своя шанс в 8-ия гейм, поведе с 5:3, а след това сравнително лесно спечели сета и мача след 94 минути игра.

Сърбинът доминираше и по други показатели: направи 8 аса срещу 5 на чеха, а двойните грешки на сръбския тенисист бяха 2 срещу 3.