Сърбинът Новак Джокович се класира за четвъртфинала на турнира в Дубай, който е с награден фонд 2 милиона долара, след лесна победа във втория кръг над Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:1, 7:6 (4).

Първият сет приключи само за 23 минути, като Джокович проби сервиса на испанеца в началото и на втория, за да роведе с 2:0. Общо взето след това гледащият към 15-ата си поредна победа от октомври насам сърбин намали темпото.

Тогава Агут върна пробива и срещата се изравни, а накрая спаси четири мач-пойнта, пращайки втория сет в тайбрек. Там двойна грешка на Агут, който има едва един финал в кариерата си, донесе победата на най-добрия тенисист в момента в света.

"Не беше лесно да спечеля този мач. Моят противник определено е добър и не спря да се бори за всяка точка, похвали Джокович опонента си.

Следващият съперник на 25-годишния сърбин е италианеца Андреас Сепи.