Световният номер 1 Рафаел Надал (Испания) започна с победа участието си на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд 5,6 милиона долара.

В среща от втория кръг Надал победи бившия номер 1 Лейтън Хюит (Австралия) с 6:1, 6:3 за 69 минути. 27-годишният Надал е трикратен финалист в Маями, но все още няма титла от турнира.

Следващият съперник на испанеца ще бъде Денис Истомин (Узбекистан), който отстрани номер 29 Дмитри Турсунов (Русия) с 6:7(8), 6:0, 6:3.

Трикратният победител и номер 2 в схемата Новак Джокович (Сърбия) се класира без игра за четвъртия кръг, след като съперника му Флориан Майер (Германия) се отказа от участие поради контузия на слабините.

Номер 12 Милош Раонич (Канада) победи в третия кръг Джак Сок (САЩ) с 6:4, 7:6(1), а Бенямин Бекер (Германия) се наложи над Райън Харисън (САЩ) със 7:5, 3:6, 7:6(2).

Италианецът Фабио Фонини продължава напред след успех над Лукаш Лацко (Словакия) с 6:4, 6:4 и в четвъртия кръг ще играе с Роберто Баутиста (Испания), който се наложи над Йежи Янович (Полша) с 6:4, 6:1.

Двама французи напуснаха турнира. Номер 23 Гаел Монфис загуби от Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) с 2:6, 5:7, а номер 26 Жил Симон отстъпи пред Жоао Соуза (Португалия) с 6:7(5), 6:3, 3:6.

10-ият поставен Джон Иснър (САЩ) победи сънародника си Доналд Йънг с 6:7(5), 6:3, 6:4. Аляж Бедене (Словения) се наложи над Вашек Поспишил (Канада) с 6:7(5), 7:5, 6:3, а номер 18 Николас Алмагро (Испания) отстрани Сам Куери (САЩ) с 6:4, 6:4.