Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън. Сърбинът продължава напред без да има загубен сет.

Световният номер 1 се наложи над представителя на Германия Томи Хаас с 6:1, 6:4, 7:6.

Първата част премина изцяло под диктовката на Ноле. Във втория сет германецът подобри представянето си и  дори поведе с 4:2, но Джокович не допусна изненада и не му даде повече геймове.

Най-оспорвана беше третата част. Сърбинът поведе с 5:3 и сервираше за спечелване на мача. Хаас обаче не се предаде и доведе нещата до тайбрек. В него шампионът от 2011 година надделя със 7-4 точки и ще спори за място на полуфиналите.

Негов съперник ще бъде номер 7 в схемата Томаш Бердих. Чехът се справи с австралийския талант Бърнард Томич след 7:6 (4), 6:7 (5), 6:4 и 6:4.