Новак Джокович се класира за 1/2-финалите на Australian Open, след като победи Томаш Бердих с 3-1 сета (6:1, 4:6, 6:1, 6:4). Това бе общо 19-и пореден успех за сръбския тенисист в Мелбърн.

Джокович не показа признаци на умора от маратонския си мач срещу Станислас Вавринка пред два дни и тотално надигра поствения по номер 5 в схемата Бердих.

Сърбинът взе първия сет след само 28 минути, но бе разконцентриран в началото на втората част и допусна пробив. Чешкият тенисист удържа преднината си до края на сета и успя да изравни резултата, но нямаше сили за повече.

Ноле тотално доминираше в следващите две части и в крайна сметка затвори мача след 2 часа и 31 минути.

За място на финала трикратният шампион от Мелбърн ще спори с испанеца Давид Ферер, който по-рано днес победи своя сънародник Николас Алмагро в петсетова драма.

Това ще бъде трети пореден мач между сърбина и испанеца на Australian Open.