Новак Джокович – Хуан Мартин дел Потро е първият полуфинал в тазгодишното издание на Уимбълдън.

Световният номер 1 стигна до последното стъпало преди финала след успех над поставения под номер 7 Томаш Бердих със 7:6(5), 6:4, 6:3 след 2 часа 15 минути игра.

Сърбинът спечели оспорвания първи сет след тайбрек, а във втория преодоля два пробива дефицит и пасив от 0:3 гейма, след което изцяло доминираше.

Така Джокович продължава борбата си за втори трофей в престижния турнир, който спечели през 2012 г.

Дел Потро е вдигнал победеносно ръце.

Следващият му съперник ще бъде осмият в схемата Хуан Мартин дел Потро. Аржентинецът също постигна убедителна победа и се наложи с 6:2, 6:4, 7:6(5) срещу световния номер 4 Давид Ферер.

Аржентинецът преодоля тежко падане още в първия гейм на мача. Наложи се намеса на физиотерапевта и дълга медицинска пауза заради проблем с лявото коляно, но въпреки това той стигна до успеха. Дел Потро проби в третия гейм, а след това и в осмия, за да спечели първия сет. Той стигна до успеха във втората част с късен пробив, а в третия сет се стигна до тайбрек. В него аржентинецът поведе с 4:2 точки и задържа аванса си до края.

Дел Потро достига за трети път в кариерата си до полуфинал в турнир от Големия шлем и за първи път от 2009 г., когато постигна най-големите си успехи печелейки US Open и оставайки във финалната четворка на Ролан Гарос.

Другият полуфинал на Уимбълдън ще бъде определен от двубоите между Анди Мъри - Фернандо Вердаско и изнендващия четвъртфинал между поляците Йежи Янович и Лукаш Кубот.