Поставеният под номер 1 Давид Ферер се класира за третия кръг на турнира по тенис в Лисабон, след като преодоля французина Едуар Роже-Васлен с 6:4, 4:6, 6:3.

Четвъртият в света испанец, почиваше в първия кръг, а днес се поизмъчи срещу не толкова именития си противник. Мачът продължи 1 час и 49 минути, а Роже-Васлен спаси три брейк-пойнта на Ферер.

Следващият съперник на испанеца е Виктор Ханеску от Румъния, който надви 6-ия в схемата Беноа Пер (Франция) със 7:6 (2), 6:4.

В женското издание на турнира 4-ата Карла Суарес Наваро (Испания) отстрани Янина Викмайер (Белгия) с 6:4, 6:3 и също достигна третия кръг. Там е и Елена Веснина (Русия), победила Моника Никулеску (Румъния) с 6:4, 6:4. Напред продължаватслед лесни победи Светлана Кузнецова, Кая Канепи и Ромина Опранди.