Номер 1 в женската схема на турнира по тенис в Акапулко Доминика Цибулкова се класира за полуфиналите след победа над Мартина Еракович (Нова Зеландия) с 6:4, 7:5. Така финалистката от Откритото първенство на Австралия стига до предпоследния мач за титлата в мексиканския курорт без загубен сет в трите си мача до момента.

Намиращата се на 32-о място в ранглистата Еракович проби сервиса на словачката в третия гейм, но Цибулкова върна пробива веднага и след това спечели сета за 39 минути въпреки пропуснатата първа възможност в осмия гейм.

Във втората част на мача историята беше почти същата, като Еракович поведе с 2:0, а след това пропусна шест брейк-пойнта за 3:0. Цибулкова отново се върна в мача, изравни за 4:4. Новозеландката спаси нов мач-пойнт, но при 6:5 и трети мач-пойнт успя да спечели.

Каролин Гарсия (Франция) спечели срещу 2-ата в схемата Южени Бушар (Канада) с 3:6, 6:4, 6:1 и ще играе с Кристина Макхейл (САЩ), която пък отнесе 3-ата Кая Канепи (Естония) с 6:1, 2:6, 6:4. Съперничка на Цибулкова ще бъде Чжън Шуай (Китай), победила Айла Томлянович (Хърватия) с 6:1, 5:7, 6:2.