Томаш Бердих спечели първата си титла от турнирите на АТП (Асоциацията на професионалните тенисисти) през тази година, след като победи с 3:6, 6:4, 6:1 хърватина Марин Чилич на финала на силната надпревара в Пекин с награден фонд 2,1 милиона долара.

Чехът, който е десети в световната ранглиста, спечели мача за малко над два часа и увеличи шансовете си да се класира за финалния „Мастърс” за сезона през месец ноември, където сили ще мерят осемте най-добри тенисисти през годината.

Чилич пък загуби финала в Пекин за втори път в последните три издания,  като през 2009 година отстъпи на Новак Джокович.

Бердих загуби първия сет, но във втория постигна ранен пробив. Поставеният под номер три в схемата чех се възползва и от двойна грешка на съперника си и стигна до разиграване за сета, спечелен след хубав удар върху основната линия. В последния трети сет Бердих беше с класа над съперника си и ранния пробив отказа Чилич от битката за титлата, като хърватинът успя да вземе само един гейм.