Французинът Жо-Вилфрид Цонга си осигури участие в четвъртфиналите на турнира по тенис "Australian Open". Той победи трудно в петсетов мач Николас Алмагро от Испания с 6:3, 6:4, 4:6, 6:7, 9:7 за близо три часа и половина игра.

Следващият съперник на Цонга е третият в схемата Новак Джокович. Интересен факт е, че двамата играха един срещу друг на финала на турнира през 2008 година, като тогава триумфира сърбинът.

Иначе мачът на Цонга срещу Алмагро започна добре. Той спечели първите два сета, а след това в третия сет Цонга допусна пробив в 10-ия гейм, а четвъртия сет загуби след тайбрек с 6:8. В петия решителен сет след равностойна игра французинът стигна до успеха с третия си пробив в мача в последния гейм.