Ракета номер едно на Великобритания Анди Мъри надви чеха Радек Щепанек с 6-1, 6-4 и си осигури място напред в турнира от серията "Мастърс" в Монте Карло. Шотландецът, който бе в много лоша серия преди тази среща, заяви: "Наистина исках да взема тази среща, това е настилка, която представлява голямо предизвикателство за мен. Представих се добре и съм щастлив от победата. Имам нужда от още малко време, за да се приспособя към клея".

Поставеният под номер едно в схемата Надал, който ще гони безпрецедентен седми пореден трофей в турнира, пък срази доста лесно финландеца Ярко Ниеминен с 6-2, 6-2. Левичарят от Майорка, известен с прозвището "краля на клея", загуби последния си мач в княжеството през далечната 2003 година. Той поигра днес 69 минути, а след успеха заяви:

"Това бе първия ми мач на клей, така че мога да кажа само, че записах важна победа. Ще видим все пак. Не тренирах много през миналата седмица, а имам нужда от мачове. Позитивен старт за мен, така че се радвам на успеха".