В Полша гласуват закон, който наказва обида на полската нация, ако някогашните нацистки концлагери на окупираните полски земи по време на Втората световна война бъдат наричани „полски“
Отлагането на ратификацията би ни направило отговорни за всяка жертва на насилие, основано на пола, защото сме го позволили с бездействието си, казват те в отворено писмо до депутатите