На 1 декември в районите „Изгрев“, „Подуяне“ и „Слатина“ (Зона 3) влезе в сила временна организация на сметосъбирането поради изтичане на договора с ДЗЗД „Грийн Партнърс“ на 30 ноември и забавяне на новата обществена поръчка на Столичната община
„Събираме разделно, имаме мелачка, съответно биологичния отпадък го мелим. Ако се спрат и провокациите, може би нещата ще се случат", коментира Милена Найденова, жител на р-н „Слатина“