Според председателя на Парламента „това, което направи Валери Жаблянов с Народния съд, е най-малкото скандално“, а „президентът трябва малко да обере говоренето си, защото говори малко махленски“
Каквито и проблеми да имат помежду си премиерът и президентът, да ги решават занапред като големи момчета, генерали, без да намесват един депутат от опозицията, призова народният представител от ДПС