Според Държавния департамент американски дипломат е бил нападнат от руски полицай. Москва твърди, че униформеният е защитавал посолството на САЩ от неидентифицирано лице, агент на ЦРУ
Пострадаха и двама цивилни, а още седем униформени бяха ранени. Единият нападател беше ликвидиран. Стрелбата е свързана с полицейското насилие над чернокожи