„То си копа“ може да се използва почти за всяка пасивност, а „то си капе“ – почти за всяка активност. Същото е и с публичната среда в момента - пускаш една реплика публично чрез мрежите и то си копа, тя става вайръл – и започва да си капе
Поколението „Алфа“ за разразилия се дебат: „Ако нямах телефон, вероятно щях да играя баскетбол“, „Предпочитам видеата – книгите са дълги и не са забавни, а гледането е по-бързо и гладко“.
На 1 декември в районите „Изгрев“, „Подуяне“ и „Слатина“ (Зона 3) влезе в сила временна организация на сметосъбирането поради изтичане на договора с ДЗЗД „Грийн Партнърс“ на 30 ноември и забавяне на новата обществена поръчка на Столичната община
„Той вдъхваше респект у всеки! Един от най-опитните, един от най-достойните! Учеше младите колеги и винаги вдъхваше спокойствие и увереност“, написа за своя колега директорът на „Гранична полиция“