Екипажът на "Артемис II" засне полукълбото, което не можем да виждаме от Земята, защото Луната се върти около оста си със същата скорост, с която обикаля около нас
В историческата мисия има и българско участие. Камерите, които предават в реално време от корпуса на ракетата и капсулата са разработени от българина инженер Петко Динев