Ходът на ОАЕ може да се разбира като част от по-широко усилие да се представи като независим доставчик на енергия, като същевременно задълбочава връзките си със САЩ, смята той
„Едва ли е възможно да се смята, че страна, която отвлича президенти и започва конфликти просто така, може да действа като ефективен посредник“, каза Дмитрий Медведев